Csalántea jótékony hatásai

Csalántea jótékony hatásai

A csalántea jótékony hatásai a szervezetünkre

Vízhajtó hatás
csökkenti az ízületi gyulladást
enyhíti a szénanáthát
mérsékeli a vérnyomást
feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat
keringésjavító
csökkentik a vér húgysavszintjét
vitamint és ásványi anyagot tartalmaz.

A csalán, más néven urtica dioica, az egyik leghatásosabb gyógynövény. Főleg az északi féltekén terjedt el, méghozzá azokon a területeken, ahol nitrogénben gazdag élőhelyekkel találkozhatunk. Annak ellenére, hogy minden részének van gyógyító hatása, tavasszal a felső hajtásvégeket, míg ősszel a gyökerét ajánlott felhasználni. Vízhajtó hatás mellett méregtelenítő is, csökkenti az ízületi gyulladást, enyhíti a szénanáthát, mérsékeli a vérnyomást, feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, keringésjavító anyagai csökkentik a vér húgysavszintjét, továbbá rengeteg vitamint és ásványi anyagot tartalmaz. További előnye, hogy számos módon fel lehet dolgozni: készíthetünk belőle teát, pestot, főzeléket vagy akár szörpöt is.

A csalán az egyik legerősebb vértisztító növény, leveleiben rengeteg hatóanyag található – így C-vitamin, B-vitamin, K-vitamin, szerves savak, flavonoidok, illóolajok, szteroidok, kálium, kalcium és kovasav is. A gyökerek főleg növényi szterolokat, lecitint, lignánt és poliszacharidokat tartalmaznak. A leveleken és gyökereken kívül a csalánszőrről sem szabad megfeledkeznünk, azokban olyan értékes anyagok rejlenek, mint a hisztamin, a szerotonin, a hangyasav és az acetilkolin.

Bizonyos tünetek enyhítésére is ajánlott fogyasztani a csalán teát: legfőképpen láz, ekcéma, székrekedés, hajhullás, vashiány, ödémák és menstruációs panaszok esetén.

Lazítson, relaxáljon és frissüljön fel egyszerre!>>
Egészség, természetes gyógymódok >>