A keresztbe tett kar
A keresztbe tett karok a zártságot, önmagunk védelmét, egyet nem értést sugallnak, és a legtöbb kultúrában alapvetően negatív gesztusnak minősülnek.
Az elzárkózás és ellenállás mellett akkor is használják ezt a gesztust az emberek, ha éppen idegesek, bizonytalanok, ezért ha valaki ilyen testtartással próbál meggyőzni minket valamiről, okkal feltételezhetjük, hogy még ő sem biztos a saját mondandójában.
Az óhatatlan karkeresztezést leginkább úgy oldhatjuk fel, ha több ember előtt – például egy munkahelyi meetingen – kell beszélnünk, hogy egy kisebb tárgyat, például tollat veszünk a kezünkbe, és azzal foglaljuk le kezeinket.
Aki keresztbe teszi a karját, az nagyon negatív ember, lekezelő, felsőbbrendűnek érzi magát, legtöbb esetben agresszív.
A nyíltan agresszív viselkedés jellemzői
- Amikor kifejezésre juttatjuk igényeinket, ötleteinket, de háttérbe szorítjuk mások igényeit, ötleteit, vagy nem veszünk azokról tudomást.
- Amikor, vita van, akkor mindig neki van igaza, senki véleménye nem számít.
- Amikor a hibák, problémák miatt másokat hibáztatunk.
- Amikor gúnyolódó, leereszkedő vagy ellenséges képet mutatunk.
- A cél: mások legyőzése és elnyomása által a saját törekvések érvényre juttatása, nem véve figyelembe mások céljait.
Keresztbe tett lábbal ülsz?
Soha többet ne tedd!
Komoly egészségügyi kockázatot jelent, ha keresztbe tett lábbal ül valaki. Nem is egy területen lehet problémás ez a lábtartás
Az ülési pozíciók és a testtartások fontosak az egészség szempontjából is. Ez az ülésmód gyakran kényelmesnek tűnhet, de hosszabb távon néhány egészségügyi kockázattal járhat.
A keresztbe tett lábú ülés gyakran hajlamosít a rossz testtartásra. Ez hosszú távon károsíthatja a gerincoszlopot és a háti izmokat, ami hát- és derékfájdalmakhoz vezethet.
A lábak keresztbe tételével az alsó végtagok vérkeringése korlátozódhat. Ez idővel kellemetlen érzést okozhat a lábakban, és hozzájárulhat a visszér kialakulásához.
Ez az ülésforma a medencecsontokra és a belső szervekre is nyomást gyakorolhat. Hosszabb ideig tartó ilyen testtartás esetén ez kényelmetlenséget okozhat, és akár emésztési problémákat is eredményezhet.
Különböző kultúrákban és társadalmi körökben más és más szokások vannak az ülés módjával kapcsolatban. A keresztbe tett lábbal ülés bizonyos helyeken illetlenségnek tekinthető, és negatívan befolyásolhatja mások véleményét.
Bár időnként valószínűleg nem okoz problémát, fontos figyelembe venni ezeket az egészségügyi és társadalmi tényezőket, és változatosabb ülési pozíciókat választani a hosszabb ideig tartó kényelem és egészség érdekében.
A fentiek miatt érdemes átgondolnunk, hogy érdemes-e keresztbe tett lábbal ülnünk.
Forrás: bien, ellenszel