Rossz szájszag, karikás és táskás szem, aranyér, bőrgomba, izom és ízületi fájdalom, valamint sok más panasznak a paraziták az okai

Rossz szájszag, karikás és táskás szem, aranyér,
bőrgomba, izom és ízületi fájdalom,
valamint sok más panasznak a paraziták az okai

A Nemzeti Parazitológiai Intézet felfedezte, hogy a rossz lehelet leggyakoribb oka a parazita fertőzés. Az újonnan végzett tudományos kutatások alapján kiderült, hogy a paraziták valóban képesek a különböző mérgek kibocsájtására, valamint egyaránt felelősek a gyomorban lévő rothasztó baktériumok kialakulásáért. Ez az oka annak, hogy a parazita fertőzötteki kellemetlen szájszaggal rendelkeznek.

A következőkben Beller István Szakorvossal, a Nemzeti Parazitológiai Intézet vezetőjével fogunk beszélgetni erről a problémáról.

– Először is szeretnénk megköszönni, hogy elfogadta a meghívást. A legégetőbb problémával kezdem: Igaz az, hogy a magyarok többsége parazita fertőzésben szenved?

Igen, ez így igaz. A többi országhoz képest, fertőzöttség szempontjából Magyarország az élen jár. Ez az igen szegényes ökológiai helyzetnek, a kormány tétlenségének, és az emberek nemtörődömségének köszönhető.

– A témával kapcsolatos tanulmányok szerint kapcsolat van a rossz szájszag és a fertőzés között, igaz ez?

Pár évvel ezelőtt még az orvostudomány is úgy tartotta, hogy a rossz szájszag a szájüregben keletkezik. A legújabb tanulmányok azonban kimutatták, hogy parazita fertőzés esetén szinte mindig az egyes gyomor, valamint májproblémák a kellemetlen lehelet valódi okozói. A kutatók felhívták rá a figyelmünket, hogy ezeket a teljesen átlagosnak tűnő tüneteket nem szabad figyelmen kívül hagyni. Fontos megjegyezni, hogy a fertőzés az emberi testben jóformán bármilyen komoly betegséget okozhat.

Én személy szerint hiszek az Intézetben elvégzett kísérletek eredményeiben. A mára már széles körökben elterjedt szájszag súlyos betegségnek számít. Az emberi halálozások körülbelül 92% – át a parazita fertőzések a felelősek. Viszont, a betegség nem csak halált eredményezhet.

– A paraziták alatt általában az átlagos férgeket értjük. Vajon ezek tényleg az egyszerű szájszagtól kezdve akár még halált is okozhatnak?

Igen hibás dolog beazonosítani a parazitákat az egyszerű férgekkel. Rengeteg parazita faj élhet a test különböző szerveiben, amik különféle hatással bírhatnak a szervezetre. Mellesleg a férgek — hogy precízebbek legyünk a parazita férgek – nagyon veszélyesek. Szó szerint tönkreteszik a beleket, elrohasztják azt, ami végül pedig halálos kimenetelű lehet. A férgek beazonosítása és elpusztítása nagyon nehéz folyamat.

Rengeteg olyan parazita faj van, amely képes a májban, az agyban, a tüdőben, a vérben, valamint a gyomorban is megélni, és ezek közül szinte mindegyik halálos. Néhány élősködő szinte azonnal agresszívan kezd viselkedni, és pusztítani kezdi a testet, ezzel szemben, más paraziták hosszú ideig észrevétlenül élnek a testben mindaddig, amíg már annyira elszaporodnak, hogy a szervezet nem képes az ellenállásra. Ekkor pedig a beteg meghal.

Magabiztosan állíthatom azt, hogy szinte minden ember parazita fertőzött. Viszont az a helyzet, hogy az élősködők jelenlétét nagyon nehéz kimutatni, az orvosok pedig csupán akkor tudják elkezdeni a kezelést, amikor a parazita fertőzés jelenléte már egyértelmű. Még a boncolás során is nagy kihívást jelent megtalálni a parazitákat, legalábbis a legtöbbjüket.

Több ezer parazita élhet a májban, az agyban, a tüdőben, a vérben, vagy akár a gyomorban. Az ilyen élősködők hosszú távú jelenléte legtöbbször halálos kimenetelű, és ezeknek mind a kellemetlen szájszag az első tünete.

– Tudna a fertőzésre egy konkrét példát említeni?

Több száz esetről tudnék beszámolni, de talán az olyan példák említésére fókuszálnék, amelyek egyértelműen a fertőzés veszélyeit szemléltetik.

Először is, szeretném megemlíteni, hogy-mint az kiderült-a galandférgek rákot is okozhatnak. Mi több, nem az emberek, hanem maguk a férgek hordozzák az ilyen betegségeket. Az élősködőkben lévő rosszindulatú sejtek szétterjednek a testben, ezzel megfertőzve az emberi szervezetet. Ez a folyamat akkor történik meg, amikor a férgek lárvái a belekből a nyirokrendszerbe jutnak, ekkor rákos tumorokká alakulnak, és gyorsan megmérgezik a testet. Az ilyen eseteknél a halál tényleg csak hónapok kérdése. Múlt héten pont egy ilyen tumor okozta halált jegyeztek fel nálunk.

 

Egy másik gyakori eset az, amikor az emberi agyban alakul ki parazita fertőzés. Ez neurózishoz, hirtelen fáradékonysághoz, túlzott ingerlékenységhez, valamint hangulatingadozáshoz is vezethet. Előrehaladottabb esetekben, ha az agy már tele van parazitákkal, sokkal súlyosabb betegségek is kialakulhatnak, amik végül halálhoz is vezethetnek.

Van pár archív, boncolás során készült fénykép, ahol a parazitákat a test különböző szerveiben találták meg. Íme egy-két fotó, de figyelmeztetnem kell, nagyon szörnyűek.

Forrás: Orvostudományi Blog